LIMITED EDITION KENYA

kořeněná a povzbuzující

Tmavé bobule s tóny kakaa tvoří chuť tohoto espressa i jeho harmonické aroma.


Odrůda Espresso
Velikost šálku

Stupně síly
1 2 3 4 5

Typ balení

16


CZK 165.00

* včetně daňové

Limitovaná edice KENYA

Rozmanitost Východní Afriky
Výjimečný chuťový zážitek „kia mbuu“
Domov limitované edice Kenya se nachází v regionu Kiambu County, který se nachází na vrcholcích země. Oblast je známá vynikající kávou a čajem a vyznačuje se slunným a deštivým podnebím. Mnoho příběhů je vyprávěno o původu místního jména: jeden odkazuje na oblast deštivé klima a říká, že Kiambu pochází z termínu "kia mbuu", což přeloženo do angličtiny zhruba znamená "místo mrholení". A právě zde lze nalézt tajemství vysoké kvality bobulí. Díky pravidelným srážkám a sopečné půdě v regionu je Kiambu County ideální pro pěstování kávy. K dispozici je také pomalý proces zrání ve vysokých nadmořských výškách, který v kombinaci s mírným podnebím vede k vývoji jemných chutí a vytváří vynikající kvalitu kávy. Všechny tyto faktory zajišťují, že Kenya v limitované edici má stejnou chuť jako místo, odkud pochází.
Synonymum pro krásu a rozmanitost Keni: bongo
Známý svou krásou a obavou z jeho vyhynutí: bongo patří do rodu antilop a je původem z masivu Mount Keňa. Rozmanitá divočina v Keni nyní počítá méně než 100 těchto jedinečných zvířat. To je důvod, proč jak keňská populace, tak komunitně organizovaná iniciativa v oblasti dobrých životních podmínek zvířat, pracují na zajištění přežití bonga. Společně informují veřejné instituce, jako jsou školy a komunity, o situaci s ohledem na ohrožené druhy antilopy. Rovněž staví ploty, aby poskytovaly ochranu před nezákonným pytláctvím a odlesňováním. Bongo, představující keňskou rozmanitost, krásu a jedinečnost, zdobí design této limitované edice.

O této kávě

Původ

Tyto arabské bobule pocházejí z regionu Kiambu County, který se nachází v srdci Keni. Místní drobní zemědělci se ručně sklízejí bobule, které dozrávají v nadmořské výšce mezi 1500 a 1750 metrů nad mořem v mírném klimatu.

Pražení

Kávové bobule podléhají šetrnému pražení, které optimálně vyzdvihuje jejich komplexní aroma. Chuťovému profilu, který lze charakterizovat jako sladký, čelí příjemná kyselost a tyto dva aspekty dohromady vytvářejí jedinečný zážitek.

Aróma

Chuť Keni v limitované edici zahrnuje náznaky čokolády a bobule. Výsledkem je espresso, káva se silným krémem, zakončená harmonickou pečenou vůní a chutí, která odráží rozmanitost a živost jejího původu.

Udržitelnost

Udržitelný požitek

Celý sortiment kávy Cremesso je certifikován podle standardu UTZ - celosvětového certifikačního programu pro udržitelnou produkci kávy. UTZ podporuje zodpovědnou a udržitelnou produkci kávy. Prioritou programu je zlepšení životních podmínek pěstitelů kávy pomocí školení v technikách pěstování a ekonomice. Výsledky jsou konstantní kvalita kávových zrn, stabilní produktivita a šetrné zacházení s přírodními zdroji.

DALŠÍ INFORMACE