Papua New Guinea

Pikantní a krémová

Smyslné espresso s tóny tmavých bobulí, nádechem pepře a nádherně krémovou texturou.


Odrůda Specials
Velikost šálku

Stupně síly
1 2 3 4 5

Typ balení

16


CZK 149.00

* včetně daňové

PAPUA NEW GUINEA

LIMITED EDITION

Exkluzivní káva z Tichého oceánu

Králové džungle
Nedotčená, divoká příroda. Domorodí lidé, kteří loví s kopími a následují staré tradice, žijící uprostřed džungle. Více než 800 různých jazyků. Dech beroucí korálové útesy. Nespočet neprozkoumaných živočišných a rostlinných druhů. Vzdálený ostrovní stát Papua-Nová Guinea nás učí, jak se ohromit - a nás ohromili především rajští ptáci, dáváme je i na obaly naší limitované edice. Extrovertní, velkolepí ptáci se svým mimořádným opeřením ve všech barevných paletách dokonale ztělesňují komplexnost této kávy. Rajští ptáci byli určitě jedním z důvodů, proč přírodovědec Jared Diamond říká: „Jakmile jste byl na Nové Guineji, zbytek světa je nudný“.
Objevování světa pod vodou, staré vraky a barevné korály.
Podmořský svět Papuy Nové Guineje není v žádném případě o nic horší než její divoká příroda. Staré vraky z 2. světové války a částečně ještě zcela nedotčené korálové útesy tvoří nejen úchvatnou scenérii, ale také místo pro nespočet mořských tvorů. Biologická rozmanitost je zde až desetkrát větší než v Karibiku! Slavný "Kimbe Bay" je domovem stovek různých druhů ryb a kamenných korálů. Potápění je dobrodružství: Anemone ryby, mořští koníci a želvy, ale také impozantní manta paprsky, školy tuňáků, delfínů a žraloků. Aby se zajistilo, že podmořský ráj bude i nadále existovat pro příští generace, program ochrany ostrova se zavazuje chránit korálové útesy.
A co to všechno má s kávou teď?
Papua nová Guinea je místními obyvateli nazývána “zemí neočekávaného”. Název říká všechno - protože kdo by tušil, že káva zde hraje důležitou roli? Ale je to druhý nejvíce vyvážený zemědělský produkt a důležitý zdroj příjmů pro přibližně 400 000 rodin. Je spojena se slavnou kávou "Jamajka Modrá Hora" - jedna z nejdražších káv na světě a první nejjemnější káva Cremesso na světě v roce 2013. To je také patrné v jeho chuti. Chuťový profil se vyznačuje plným, krémovým tělem, intenzivními, kořeněnými a lehce ovocnými tóny a krásně integrovanou kyselostí. Již několik let se konají národní soutěže, ve kterých jsou vybrány nejlepší kávy Arabica z Papuy-Nové Guineje. Cílem těchto soutěží je motivovat pěstitele kávy, aby zlepšili své metody pěstování a přípravy a tím i kvalitu kávy v dlouhodobém horizontu.
Koupele pro kávové rostliny
Kávu pro naši limitovanou edici vyrábí skupina drobných farmářů z okresů Okapa, Lufa a Henganofi ve východní provincii. Tato oblast má nízkou vlhkost, malý vítr a úrodná půda je plná mnoha minerálů - ideální podmínky pro růst citlivých kávových rostlin Arabica z odrůdy Bourbon. Aby byla zaručena co nejlepší kvalita kávy, pečlivě se sbírají a zpracovávají pouze zralé bobule. Zemědělci si vezmou své kávové bobule do mycích stanic, kde odstraní buničinu a pak se fermentují ve velkých nádržích. Prostřednictvím tohoto "plně praného" procesu káva vyvíjí svou ovocnou kyselost a krásnou sladkost.

O této kávě

Původ

Kávové bobule Arabika odrůdy Bourbon rostou mezi divokými horskými hřebeny a úrodnými údolími uprostřed ostrovního státu Papua Nová Guinea. Převládající klima v nadmořské výšce 1 700 až 2 000 metrů je ideální pro pěstování citlivých kávovníků Arabica. Pečlivě se sbírají pouze zralé bobule a zpracovávají se mokré. To přidává této vysoce kvalitní kávě jemnou sladkost a ovocnou vůni.

Pražení

Díky středně jemnému pražení kávy získává káva jemné aroma s náznakem karamelu. Středně jemné mletí zajišťuje, že je káva během přípravy obzvláště smetanová a v ústech nádherně jemná.

Aróma

Tato smyslná káva Arabica zaujme pikantními tóny, příjemnou ovocnou kyselostí a krásnou sladkostí. Má velmi krémovou strukturu. Poznámky o tmavých bobulích, nádechu pepře a dlouhotrvajícím závěru doplňují chuťový zážitek Cremessa Papua Nová Guinea.

Udržitelnost

Udržitelný požitek

Celý sortiment kávy Cremesso je certifikován podle standardu UTZ - celosvětového certifikačního programu pro udržitelnou produkci kávy. UTZ podporuje zodpovědnou a udržitelnou produkci kávy. Prioritou programu je zlepšení životních podmínek pěstitelů kávy pomocí školení v technikách pěstování a ekonomice. Výsledky jsou konstantní kvalita kávových zrn, stabilní produktivita a šetrné zacházení s přírodními zdroji.

Více informací o kávě s certifikátem UTZ

Seznamte se s výrobcem vaší kávy

U všech produktů Cremesso označených logem UTZ Certified můžete sledovat jejich původ až do samého začátku. Zadejte kód EAN a číslo L svého produktu.